Vyčerpanost

Potřebuju trochu poradit,nebo pomoct,mám dojem,že už Marečka vůbec nezvládám,bude mu 5 let v květnu,má teˇneskutečný období vzdoru,je agresivní a dělá hroznej bordel,odmlouvá a vůbec neposlechne,vím,že děti s ADHD takový jsou,ale já mám dojem,že už je toho na mě hrozně moc,babičky ho taky neradi hlídaj a tak se snažím Marečka babičkám dávat minimalně,poraďte jak na něj?Opět jsem se s ním objednala k psycholožce,ale asi mi rupnou nervy než k ní půjdu,příjde mi,že mě Mareček hrozně psychicky vycucává a poslední dobou mi hrozně vadí,že je takovej,mám ještě dcerku Zuzanku 6 let ale to je vám tak hodná holčička,jak s tim bojujete vy?

Reakce

 • Jana Slezáčková

  slepenina (13.4.2011 15:12) reagovat

  Jak bojujeme to je lepší snad ani nevědět, jsem taky na dně a to sjem si myslela, že nejhorší mám snad za saebou, dceři bude 15 let a nyní se to hrozně zhoršilo a nepřijde mi, že by to byla puberta, vychovala jsewm už tři starší a jsou už soběstační, ale tohle je něco úplně jiného. Jediná rada držet se a snažit se jak to jen jde, ve škole to bude ještě horší a pokud nebude vstřícný a schopný učitel tak to je na nic a těch je bohužel velmi hodně co nic nevědí a nemají zájem.

 • Ludmila Urbanová

  Králíček4 (16.4.2011 20:56) reagovat

  Taky mám syna 5 let s ADHD,trpěl také nespavostí,ale asi necelý rok má večer od psychiatričky na zklidnění Rorendo a místo půlnoci průměrně usíná kolem 21h.Také mi začal být vzdorovitý,vzpurný a vzteklý a psychiatrička má i podezření a slabé rysy autismu. Babička nehlídá ani jedna,tchýně nemá zájem a mamka by ho nezvládla.Manžel pracuje od nevidím do nevidím i víkendy a tak jsme se synem každý dne celých 24h já.Moje rada je aby měl nějaký pravidelný režim a případně se obraťte na psychiatričku a ta může předepsat nějakou medikaci.Já dávala od 2,5 let do 4,5 roku Omegu 3 od Multitabsu nebo i Rybí tuk Baby,ale přesto bylo zlepšení opravdu minimální.Po večerní medikaci je u něj zlepšení viditelné.Školky také chtěla asistenta a nyní se obejdou i bez něj,prý to zatím zvládají.Mám na něj prodloužený rodičák a příspěvek na péči proto chodí do školky jen na dopoledne a mám čas se mu věnovat.Držím prstíky a vydržte,všichni se povzbuzujeme.

 • lenka vrabelova

  bobaja (30.10.2011 12:20) reagovat

  prosím o radu jak postupovat při prodlouženém rodičáku o pnp.dcera atypický autismus adhd porucha aktivity a pozornosti.syn silné adhd alergik astmatik vysoky krevní tlak dysortografie smíšené etiologie.ja jen cojste mněl napsane protože mé děti byli posouzeny jako dlouhodobě nemocné .syn je na strateře lécích ńa astma a alergiich.atd.muj meil kdyby jste mnel /mnela chut /odepsat nebo si popřípadě popovídat a vymnenit zázitky s detmi budu rada .muj meil VRABELOVA.LENKA@email.cz

 • Rebecca Poláchová

  Rebecca Poláchová (2.12.2011 10:33) reagovat

  Také jsme to vše zkoušeli. Nyní jsem v nizozemské intern. diskuzi narazila na Carnitine (jsem puvodem Holandanka). Studie v Nizozemí prokázala, že L-Carnitine významně pomáhá dětem s ADHD a to hlavně v oblasti soustředění a agresivity. L-Carnitine pomáhá ale při jiných onemocnění. Zasílám odkaz ale musíte si to nechat přeložit. Dnes si L-Carnitine vyzvedneme v lékárně, budu vás informovat. Nyní bereme Risperdal který pomáhá právě k omezení impulzivity, agresivity (u nás hlavně chování a vulgarismy). Na google.nl je toho více na téma Carnitine a ADHD, stačí si to dát do vyhledávače a přeložit. Zdrávím a držím palce. http://www.hyperad.nl/wetenschappelijk-onderzoek.html

 • Markéta přibilová

  Markéta přibilová (29.6.2012 12:09) reagovat

  Dobrý den, provozujeme online poradnu, která se zaměřuje na problematiku SPUCH u dětí. Poradna funguje zdarma 24hodin denně a najdete ji na adrese http://poradna.alfabet.cz. Mohou se na náš obrátit rodiče dětí se SPUCH, učitelé a další lidé, které zajímá tato problematika.

 • Blanka Tesařová

  Blanka Tesařová (4.10.2011 21:08) reagovat

  Dneska jsme dojeli z chaty.Tadeáškovi je 4,5roku.Byla jsem tam s kamarádkou a s její malou 1,5roku.jsme s malého na nervy obě dvě.Neposlouchá,odmlouvá,nevím,jak na něho.Psycholožka mi řekla,že musí mít pevné mantinely a jasná pravidla.Jenže na něho neplatí nic...Jsem z toho úplně psychicky vyřízená :-(

 • Petra Halířová

  Petik (5.11.2011 17:33) reagovat

  Dobrý den Blanko, moc dobře vím o čem mluvíte . Mám syna shodou okolností také Tadeáše 7 let a zrovna dneska jsem psychicky totálně odrovnaná. Taky vůbec nereaguje občas, dělá že neslyší, všechno aby člověk opakoval desetkrát. Do toho se chvilku nezastaví, pořád v pohybu. Máme diagnostikované ADHD. Já vím, chce to pevné nervy, ale občas už fakt docházejí síly.... Takže tím jsem chtěla říct, že Vám moc dobře rozumím...

 • K. L.

  Catlyy (1.12.2011 23:49) reagovat

  Já tomu rozumím,syn byl "atypický" už od miminka, skoro nespal, měla jsem těžký průběh těhotenství, naštěstí takřka bezchybný porod. Byl neunavitelný,nic jej nezdolalo...Nejhorší období bylo kolem 3 let, kdy si bez problémů sám ublížil, bouchal se, poté si vybíjel vztek na mně, bylo to šílené období, nevím,jak jsem to sama přežila, bez hlídání (to bylo výjimečně párkrát do roka). Nejvíce si odpočinu,když večer usne,ale to doháním resty,uklízím, žehlím, připravuji věci na další dny, případně se snažím brigádničit, naplánovat lékaře,vše ostatní přesně rozvrhnout, do toho hledám stálou práci...no je to strašný...Někdy jsem hodně vyčerpaná. Není nikdo,kdo obejme, poradí, podpoří, vyslechne...Jsou dny, kdy trpím šílenou bolestí hlavy a jsou dny, kdy ležím v posteli a neusnu ani za boha...Ale nejvíce pomáhá jít ven se synem, odreagovat se, jít někam na návštěvu,na procházku a potom je lépe...Synovi bude 5 let, v dosti věcech je to jednodušší, v dosti složitější. Dá se ale říci, že se snažím se držet, hlavně, kvůli němu. A v pohybu je neustále, neposedí,nevydrží, naprosto VŮBEC. Nejste na to sama. Já,než zjistila, co synkovi je, myslela jsem si,že jsem neschopná,že neumím vychovat dítě, že to není normální,že já nejsem normální, pořád jsem se obviňovala... Když jsem zjistila,jak to je, postupem času, pořád jsou nová vyšetření,pořád se lítá po doktorech, nebojím se o tom mluvit, nebojím se na spoustu věcí zeptat, kdyby nebylo rad specialistů, prima knížek a informací,bylo by to horší. Naučila jsem se mít pro syna pevně daný řád, pravidla, vše dopředu oznamovat (plány,doktory, záležitosti), nic neměnit na poslední chvíli, o všem s ním diskutovat, jsem důsledná a vcelku přísná. Faktem je,že než jsem zjistila spoustu věcí,syn si na mne mohl takřka dříví štípat, vše jsem dovolila, nevěděla, jak na něj, neměla takové ty páky. Postupně jsem vypozorovala, co na něj platí a nyní se obejdeme i bez afekt. záchvatů (jeden v létě a druhý tuším v říjnu). Dříve to bylo i 3x do týdne... A oni nedělají,že neslyší,oni opravdu NEVNÍMAJÍ. Pomáhá mi položit mu ruku na rameno a promluvit z blízka a to mi poté odpoví vždy. :)

 • Eva Malíková

  pralinka (8.2.2012 10:26) reagovat

  ahoj, jsem tak ráda, že jsem objevila tyto stránky. Mojí dceři je 7 let a je u ní diagnostikované ADHD s uzkostí. Od miminka jsem viděla, že je jiná. Od 4 let jsme lítali po psychologických vyšetřeních, kde určili LMD a že z toho prý vyroste. Dcerka se od 2 let budí i 15x za noc, je neposedná, pořád křičí, houká, huláká, poskakuje, nechtěně ničí věci ...má záchvaty vzteku a uzkostí. Až tento měsíc jsem si vydupala vyšetření u psychiatričky, která potvrdila ihned tuto diagnosu. Doufám, že jí zaberou léky, a než pujde do 1. třídy, že se její neklid u únava upraví. Nyní je na mou žádost v přípravce. Neustále je od každého napomínána, hubována, ztrácí věci, zapomíná...však to znáte. Velice ráda bych jí pomohla, snažím se jí chválit. Ještě jdeme do PPP, vypadá to, že má hodně vysoké IQ....hodně zdaru, sil a lásky :o)