Školka

Dobrý den,mám 3letého syna(v květnu bude mít 4roky) s ADHD,chodí do školky pro normální děti,ale pořád s ním jsou problémy,každý den si na něho stěžují...Nevím,co dál,byla jsem sním v pedago-psychologické poradně,chtěla jsem pro syna asistenta,ale řekli mi od příštího školního roku,k psychiatričce chodíme od 2let a ta mi řekla to samé...Ale jak to mám vysvětlit paní učitelce,která mě denně vykládá,jak je Tedaášek nedobrý a neklidný???Už jsem z toho zoufalá a to chodí do školky teprve 7měsíců...Jak jste řešili školku?

Reakce

 • Daniela Čekalová

  dandy (8.3.2011 14:30) reagovat

  Dobrý den,i já jsem stále řešila tento problém,Marečkovi bude v květnu 5 let,vím,jak je to nepříjemné poslouchat na své dítě jen samou hanu,byla jsem z toho zoufalá,Marečkovi diagnostikovali ADHD teď před vánocema a tak jsem učitelky obeznámilla,ale nic na plat až jsem s učitelkama hledala řešení a našli jsme ho,tyto děti potřebují menší kolektiv,Mareček chodí do logopedické třídy,naprosto mu to vyhovuje a já slyším jen samou chválu,samozřejmě,že zazlobí,ale už míň,učitelka,kterou ve třídě má zná problém adhd,takže ví,jak s Marečkem pracovat.Jedinou radu pro vás,doneste do školky brožurky o ADHD a zkuste pokud je to ve vaší školce možné najít menší kolektiv a hlavně učitelku,která tuto problematiku zná a bude umět s takovým dítětem pracovat,doufám,že řešení najdete,mějte se Daniela

 • Jana Slezáčková

  slepenina (8.3.2011 18:29) reagovat

  Přidám se k Dandy, dceři bylo ADHD diagnostikováno po třetím roce a od čtař let šla do školky a rovnou jsme šly do logopedické a byla přijata kde bylo ve třídě jen asi 8 dětí a vše se zvládalo, samozřejmě nějaký občas problém byl, ale nějak jsme to neřešily a braly to, že to je takové dítě. Určitě bych se ho pokusila příští rok zařadit do nějaké jiné školky, kde je ta možnost měnší počet dětí. Vím jak tady některé maminky vozily děti do vzdáleného okresního města a nějak tam vždy pobyly a pak zas nazpátek. V PPP by měli poradit kam by balo možné tohle dítě zařadit, pro něj to je velký boj a určitě také není spokojený a může to zanechat jen zlé na jeho dušičce.

 • Dana Liptáková

  balmax (11.3.2011 23:20) reagovat

  zdravím Vás,i u nás nastali problémy ve 3 letech kdy syn nastoupil do školky,začli jsme okamžitě spolupracovat s SPC a nyní i SVP,k ADHD se totiž přidružují i další poruchy,poruchy chování.U nás je to porucha opozičního vzdoru a protože jsme ji odhalili včas pevně věřím,že se podaří synka trochu usměrnit než půjde do školy.Pokud máte zájem koukněte se na můj blog,který stále od letošního února aktualizuji. http://balmax.blog.cz/

 • K. L.

  Catlyy (1.12.2011 23:36) reagovat

  Mne postupem času vyřadili syna z mateřských center, dětských center, miniškolek, nebyl přijat do 3 běžných mateřských školek. Nakonec jej vzali do Spec.MŠ, na základě všech lékařských zpráv, syn pravidelně dochází do spec.centra nejen pro děti s ADHD, kde prochází celým léčebným programem, který mu velmi pomáhá. Ve spec. MŠ se prozatím setkávám spíše s potížemi a nepochopením,protože je tam spousta dětí s různými vadami (logopedické,oční vady, fyzické vady),ale s kombinovaným smysl.postižením ne a bohužel zatím bojujeme, jak se dá...Držím palečky.