Dospělí s ADHD

Mnoho dnešních dospělých v dětství zbytečně trpělo. ADHD bylo považována za zlobivost, neochotu poslouchat a drzost.

Mnoho dětí, jimž nebyla nabídnuta odborná pomoc, tak byly považovány za lumpy a "ty nepřizpůsobivé". Vina za špatnou výchovu byla dávána rodičům, kteří sami nevěděli, jak s dítětem naložit. Některým z nich neléčené ADHD připravilo úplně jinou budoucnost, než by mohly mít: ať už se nedostaly kvůli špatnému prospěchu na vysněnou školu nebo v tom horším případě sklouzly ke drogám.

Díky dnešní osvětě možná víte, že na vině nebyli rodiče a jejich "špatná výchova", ale porucha ADHD. Zajímalo by nás, jaké jsou Vaše příběhy, zkušenosti a rady pro ty, jejichž děti mají diagnózu ADHD.Podělit se o vlastní zkušenosti může pomoci i jiným.

Své zkušenosti, příběhy a rady zasílejte na adresu dospeli@adehade.cz.

Diskuse ke článku

 • Martina

  Martina (10.7.2015 2:31)

  ADHD máme v rodině. Mám ho já, mají ho obě moje dcery, má ho brácha... kde jsme k tomu přišli to nevím, ale je to fakt obtěžující porucha. Nejvíc mě vyčerpává znovu a novu přemýšlet nad tím, co jiní lidé dělají automaticky. Jen zorientovat se v čase je horor. Nevnímám zda uplynula hodina nebo čtyři. Nechce se mi spát když už všichni spí a ráno se nemůžu probudit. Pohlcují mě některé činnosti a k jiným se nemůžu přesvědčit. Bez android kalendáře s upomínkami a tisíci budíky bych zapoměla i vyzvednout dítě ze školky, nebo ho včas uložit do postele. Beru Ritalin, s tím je to lepší, ale zapomínám si ho brát. Zajimalo by mě, proč nejsou informace na těchto stránkách aktualizované, jakoby se tady už dlouho nic nedělo a nikdo o ničem nediskutuje. Našla jsem ale nové informace, projekt, který má pomoct dospělým s ADHD, ale z mého pohledu by si to měli přečíst hlavně rodiče dnešních dětí, budoucích dospělých (tedy pokud lze 18 letého s ADHD považovat za dospělého) tady je odkaz: http://www.nepozornidospeli.cz/index.php/2013-11-13-18-17-04/terapie třeba to někomu dalšímu pomůže.

 • Radouch

  Radouch (6.12.2015 21:14)

  Sem vám nakreslelila vobrázek, ilustrující pracovní rutinu dospělýho s ADHD... :-) https://drive.google.com/file/d/0B88aK8xUkrLFVFVkZmcydzEzWDg/view?usp=sharing

 • Ilona Macháčková

  Ilona Macháčková (10.5.2017 5:54)

  Dobrý den, mám velkou prosbu o vyplnění dotazníku k mé diplomové práci. Děkuji moc za případnou pomoc. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXSoXkkbYvo45aAFH2WVHjgiD_CzK3WknI_KO1-8DRHFUE4Q/viewform