F.A.Q. - Časté otázky

Proč se musím registrovat, když se chci zapojit do diskuze o ADHD?

Důvodů je víc, ten hlavní ale spočívá v tom, že jakmile chcete na téma ADHD diskutovat, máte o něj velký zájem a budou se vám hodit i další výhody, které spolu s registrací dostanete. Můžete se ptát odborníků v naší online poradně, získávat nové informace přímo do Vaší mailové schránky ohledně činnosti Asociace a aktivit, které se týkají ADHD.

Jakým způsobem získáváte informace o ADHD?

Za Asociací dospělých pro hyperaktivní děti stojí velké množství odborníků z těch oborů, které jsou v boji s ADHD relevantní. Na základě konzultací s nimi vybíráme a dále poskytujeme takové informace, které vedou k porozumění ADHD a také k co nejefektivnější léčbě této poruchy.

Proč je potřeba vždy vyhledat pomoc odborníka? Existuje přece spousta knížek, které radí, jak nad ADHD vyzrát.

Je potřeba si uvědomit, že každé dítě je individualita sama o sobě a knížky, i když jsou psané odborníky, jsou spíše jen obecné informace, doporučení, motivace a inspirace pro to, co všechno můžete s dítětem majícím ADHD dělat. Co dokáží ale v podstatě pouze odborníci, je určit, jestli dítě netrpí ještě dalšími přidruženými poruchami. Dovedou nastavit správnou farmakoterapii a především dokážou k dítěti přistupovat objektivněji a s jistou dávkou nezbytného odstupu než jeho rodiče a učitelé. V neposlední řadě pak doporučí všechny možnosti léčby a propojí je tak, že na žádnou nezapomenou. Terapie ADHD musí být vždy komplexní.

Dá se ADHD nějak předcházet?

S prevencí je to u ADHD složité. V podstatě totiž nebylo prokázáno, že by například vyvážená a zdravá strava matky v těhotenství dokázala výskyt ADHD ovlivnit. Skutečně se však potvrzuje, že pokud během těhotenství dochází k dlouhodobému zhoršenému okysličování mozku dítěte, může se v budoucnu rozvinout porucha ADHD. Může to nastat v případě, že matka překonala během těhotenství závažnou infekci, kouřila či užívala drogy a alkohol.

Diskuse ke článku

  • balmax

    balmax (13.3.2011 22:46)

    chtěla bych se zeptat zda jsou tyto stránky nějak aktualizovány,ptám se proto,protože jsem odesílala dotaz i sem zadala pár příspěvků a delší dobu se nic neděje,děkuji.

  • Farahel

    Farahel (18.10.2013 18:51)

    Dobrý den, ráda bych se zeptala zda tato stránka je aktualizovaná. Některé odkazy nejsou funkční, či na stránkách nic není. Děkuji Farabauerová