Pro rodiče

Není jednoduché být rodičem dítěte s ADHD. Dříve či později pocítíte únavu, protože musíte připomínat stále stejné věci, neustále dohlížet na psaní úkolů a znovu a znovu nakupovat ztracené školní pomůcky. Je ale potřeba si uvědomit, že jako rodič nenesete žádnou zodpovědnost za to, že vaše dítě ADHD trpí. Odpovědní jste ale za správnou léčbu vašeho dítěte, protože právě vy jste tím, kdo ji může a musí ovlivnit. A i když neexistuje přesný návod, jak na to, a je vždy potřeba vyhledat odbornou pomoc, existuje celá řada obecných pravidel, návodů a triků, které vám mohou mohou v boji s poruchou ADHD pomoci.

Aktuálně

 • roosveltova.jpg

  Střední škola v Brně i pro žáky s ADHD

  Škola umístěná v nádherném prostředí nabízí uchazečům o studium široké možnosti v 16 rozmanitých oborech vzdělání. Jedná se především o maturitní obor Obchodní akademie, dvouletou Obchodní školu, ale i celou řadu řemeslnně zaměřených oborů, jako jsou brašnář, mechanik elektronických zařízení, zahradník, košíkář, výrobce bižuterie apod.

 • chalk.jpg

  Terapie zaměřená na neurologické příčiny poruch učení, chování a pozornosti (ADHD, ADD)

  Představujeme Vám jednu z možných terapií poruchy ADHD / ADD. Peter Blythe se v 70tých letech zabýval dětmi s problémy učení, u kterých byla diagnostikována lehká mozková dysfunkce. Dnes je tato diagnóza nahrazena specifičtějšími kategoriemi, jako jsou poruchy vývoje školních funkcí (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie apod.) a poruchy pozornosti. V průběhu práce s těmito dětmi si všiml, že jejich neurologický profil byl jiný, než u dětí, které problémy v učení neměly. Svůj výzkum zaměřil tímto směrem a založil Institut neurofyziologické psychologie (The Institute for Neuro–Physiological Psychology – INPP). Blythův výzkum se postupně rozšiřoval i na jiné poruchy vývoje dětí, které mají neurologický základ a jsou následkem organické dysfunkce centrálního nervového systému (CNS). V rámci institutu se postupně vytvářely a testovaly diagnostické nástroje a terapeutické intervence dnes známé pod zkratkou diagnostika a terapie INPP.

 • teacher__s_pet_by_sprocketholes.jpg

  Dětem i rodičům pomáhá vzájemné porozumění

  Jako lektorka, která se věnuje doučování převážně dětí s ADD, ADHD a s různými specifickými poruchami učení, se často setkávám i s jejich rodiči. Neustále se přesvědčuji o tom, že jejich trable jsou v mnohém totožné. Do mojí učebny nazvané Doučko většinou poprvé přicházejí se slovy: „Už si s tím klukem/holkou skutečně nevíme rady.“ Následuje výčet problémů, které se denně vyskytují ve škole i doma. Protože jsem si tím vším sama prošla, velmi dobře jim rozumím.

Poslední příspěvek v diskusi

 • Hana Vostrelova
  Hana Vostrelova

  Máte díte ve věku 6 - 12 let s diagnostikovaným ADHD? Zapojte se do výzkumu! Po dobu studie si osvojíte techniku relaxační masáže dítěte. Pro více informací napište na: vostrelova.hana@gmail.com

  Téma: Ritalin

vstoupit do této diskuse     zobrazit diskusní fóra