Jak bojovat s ADHD svépomocí
Pokud hovoříme o ADHD, hovoříme o poruše nepozornosti s hyperaktivitou. Jedná se o dědičný neurovývojový syndrom, s nímž se bohužel potýkají zejména děti mladšího školního věku. Samozřejmě nemoc nepostihuje jen děti, postihuje také dospělé ženy i muže. Dětští pacienti se v průběhu dospívání učí s nemocí žít, učí se ovládat své chování.
Dospělí s nemocí bojují jinak, hůře. Z aktuálních průzkumů vyplývá, že nemoc postihuje zhruba tři až pět procent školních dětí, většinou se jedná o chlapce. Ti jsou oběťmi nemoci nejčastěji.
I když je život s ADHD poměrně složitý, je možné nemoc snášet, je možné se s ní naučit žít. Pokud vy nebo někdo ve vašem blízkém okolí s nemocí bojuje, máme pro vás několik tipů a rad, jak s ADHD bojovat svépomocí. Nejdříve si ale zmiňme, jak probíhá léčba tohoto obávaného onemocnění.
Jak probíhá léčba ADHD
Odborníci se shodují na tom, že léčba nemoci ADHD vyžaduje především komplexní přístup. Projevy nemoci se během léčby zmírňují, a to nastavením správného režimu. Správný režim u dětí je synonymem denního rozvrhu a vyučovacích metod. Ať už se léčí dětský nebo dospělý pacient, je nutné se obrnit trpělivostí a tolerancí, nutná je také vytrvalost.
Léky se v případě léčby ADHD předepisují jen psychiatrem. Dětem se často předepisují léky, jako je argenum nitricum 15 CH, což je lék pro neklidné dítě, taktéž se předepisuje rhus toxicodendron 151 CH, který ulevuje od neklidu při spánku.
Jak bojovat s ADHD svépomocí
Aby se nemoc dobře snášela, musí vynaložit úsilí i samotní pacienti. Doporučují se bylinky, které příznivě ovlivňují pozornost a podporují činnost lidského mozku. Bylinkami myslíme třeba žen-šen nebo případně i výtažky z listů ginka.
S nemocí se naučíme žít, pokud využijeme všechny pomůcky, které máme k dispozici. Můžeme využít například nákresy pro děti, seznamy nebo diáře, pomáhat nám mohou i upomínky. Při nemoci ADHD se musí hodně odpočívat, nepřepínejte se, dopřejte mozku oddech.